90210 - Beverly Hills Strona Główna
 Portal FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Miasto czy wieś???
Autor Wiadomość
Vanessa D. 

Ulubiony bohater: Brenda, Liam, Silver
Otrzymał 16 piw(a)
Wysłany: Pią 27 Sie, 2010   

Ta ... No w sumie :D Ja nie lubię jak ludzie "stereotypami" żyją ...
Postaw piwo autorowi tego posta

stanley 

Ulubiony bohater: Valerie / Clare
Otrzymał 90 piw(a)
Ostrzeżeń:
 1/3/6

Sylwcia napisał/a:
przystanki pks znajdują się co miej więcej kilometr

Nie przesadziłaś? ;D

Kelly 

Ulubiony bohater: Donald Tusk
Zasługi: 18
Otrzymał 495 piw(a)

Najlepsze sa miejscowości gdzie nawet dojeżdza komunikacja miejska ^_^
Cytat:
Nie przesadziłaś?

Na pewno przesadziła,jak wieś ma np kilometr albo góra dwa to jak przystanek jest w srodku to następny jest kawałek za wiochą?

Sylwcia 

Ulubiony bohater: Silver, Ivy
Otrzymał 7 piw(a)

Heh, no to max co 2 km. :D Mówiąc o tych wsiach co znam :) .
W sumie to też zależy od wielkości wsi.

fank 

Ulubiony bohater: Erin Silver
Otrzymał 91 piw(a)
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Czw 10 Mar, 2011   

Miasto czy wieś?
Na stałe-zdecydowanie wieś.Na czas studiów-miasto,konkretnie Kraków.
Oczywiście miasto daje większe możliwości,szeroka oferta kulturalna i życie w pędzie.Podoba mi się to,ale na ,góra, 5 lat.
Osiedlić chciałbym się w mojej rodzinnej wsi.Na dobrą sprawę mam do najbliższego miasta 15 minut autobusem i max 30 rowerkiem.Do Częstochowy ,Opola czy tam Katowic niecałą godzinkę.Wiec położenie jak najbardziej.
Poza tym chciałbym przyczynić się do kulturowego rozwoju Pawonkowa(wieś z której pochodzę).
Moim marzeniem jest uczyć tutaj polskiego,a po godzinach zająć się poszerzeniem horyzontów kulturowych mieszkańców.Rozwojem biblioteki i budową domu kultury.Oh :heart:

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Arek, Shannen
Shannen 

Ulubiony bohater: Brenda&Dylan
Zasługi: 11
Otrzymał 181 piw(a)
Wysłany: Czw 10 Mar, 2011   

No fank taki post zasłużył na piwko. Ja też jestem zakochana w polskich wsiach :heart: chciałabym mieszkać na wsi. Ludzie ze wsi z którymi rozmawiam ( kiedy np. jestem na wakacjach) dziwią się że chciałabym zrezygnować z miasta dla wsi. Z tętniącego życiem miasta ... Mnie miasto już nie rajcuje. a tak na dobrą sprawę nigdy nie rajcowało. Owszem mam łatwy dostęp i do nauki i do pracy i do sklepów i miejsc kultury ale pragnę ciszy odosobnienia i kontaktu z przyrodą. Chcę mieć farmę z prawdziwego zdarzenia. I żyć spokojnie w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Założyć kalosze ubrać się w dres i spacerować a nie jak w mieście że każdy patrzy na to jak wyglądasz.

paatysia 

Ulubiony bohater: Annie, Naomi
Zasługi: 49
Otrzymał 79 piw(a)
Wysłany: Sob 12 Mar, 2011   

Całe życie mieszkałam w Warszawie, od jakiegoś czasu zamieszkuje miasteczko ( ludność ok. 10 000 ) znajdujące się około. 10 km od obrzeży Warszawy, a z 18 km od centrum. Przyznam szczerze, że o wiele lepiej mi się tu mieszka, lepiej się czuje i NIGDY bym nie powróciła do mieszkania w stolicy.

agatka_90210
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Mar, 2011   

Moim zdaniem tu i tu fajnie mieszkać. Wydaje mi się, że na wsi tak wszyscy się nie śpieszą, ludzie nie są tacy zaganiani, są spokojniejsi, szczęśliwsi. A w mieście wszystko biegiem. Na wsi się wszyscy znają - to jest z jednej strony fajne a z drugiej strony nie. Jeśli na prawdę jest tak, że plotki się szybko rozchodzą, i cała wieś zaraz wie to trochę nieciekawie. Moja mama mieszkała na takiej jak by wsi. To jest fajne moim zdaniem życie. Dzieci wychowują się całkiem inaczej, myślę że mają inne spojrzenie na wartości, które są ważne w życiu. :) Wydaje mi się, że nabierają większego dystansu do siebie, są przyzwyczajeni do pracy. ;)

Shannen 

Ulubiony bohater: Brenda&Dylan
Zasługi: 11
Otrzymał 181 piw(a)
Wysłany: Pon 14 Mar, 2011   

paatysia napisał/a:
NIGDY bym nie powróciła do mieszkania w stolicy

wiesz jak ktoś całe życie mieszka z mieście to później to miasto już go nie fascynuje. co z tego że mieszkam w stolicy województwa śląskiego jak nie jestem tu szczęśliwa? co z tego że mam wszędzie dostęp jak pragnę ciszy, lasu, łąk, gór... :eh:
ludzie ze wsi pragnę miasta bo większe możliwości bo większe prawdopodobieństwo znalezienia pracy.. a ludzie z miasta uciekają na wsie kiedy mają tylko wolne od pracy...

elmi 

Zasługi: 38
Otrzymał 202 piw(a)
Wysłany: Pon 14 Mar, 2011   

Shannen napisał/a:
ludzie ze wsi pragnę miasta bo większe możliwości bo większe prawdopodobieństwo znalezienia pracy.. a ludzie z miasta uciekają na wsie kiedy mają tylko wolne od pracy...

To na tej zasadzie, że ludzie z prostymi włosami chcą kręcone i na odwrót.
Ja mam ten komfort, że mieszkam w bloku, ale zarazem mam (praktycznie też w centrum) działkę z domkiem letniskowym na osiedlu domków jednorodzinnych, więc jest cisza i spokój. Ale żyć totalnie na wsi chyba bym nie chciała. Jestem mieszczuchem i lubię, jak mam wszystko dookoła, ruch i tłok. Na studia kieruję się do jakiegoś dużego miasta. Paradoksalnie blisko mam Łódź, ale nie lubię tego miasta. No nic, lubię miasto i nie zamieniłabym mieszkanie tutaj na wieś.

Lumberman 

Za co lubisz serial?: za brandona
Wysłany: Pią 10 Mar, 2017   

Ja bym wybrał domek pod miastem. Tak,żeby dało się w miarę szybko dojechać do miasta.

Polecacz

Odpowiedz do tematu